Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Başkanın Mesajı

Değerli üyelerimiz,

Sürekli ve büyük bir hızla değişen rekabet koşulları, yeni ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verebilmek adına yeni araçlar geliştirmeli ve firmalarımızın gelişimlerini hızlandırmalıyız.

Bu doğrultuda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak kentimizin geleceği açısından ortak akılla, uzun vadeli yeni bir vizyon belirledik.

Bu vizyon kapsamında teknoloji, Ar-Ge, inovasyon, insan kaynağı ve verimlilik artışına odaklanarak firmalarımızı geleceğe hazırlayacak birçok projeyi hayata geçirdik.

Odamızın öz kaynaklarını en verimli şekilde kullandığımız ve kamu-özel sektör işbirliği yöntemlerinden azami ölçüde yararlandığımız projelerle sektörlerimizde önemli bir dönüşümü de başlatmış olduk.

Kentimizin ekonomideki rekabet gücünü artıran projelerimize önümüzdeki süreçte yenilerini eklemek ve ülkemizin kalkınma hedeflerindeki liderliğimizi sürdürmeyi arzu ediyoruz.

2016 yılında faaliyetlerine başlayan ve kısa sürede kurumsallaşmasını tamamlayan Bursa Kalkınma AŞ’yi de profesyonel kadrosu ve teknolojik altyapısıyla hizmetlerini dünya standartlarında sağlama hedefiyle hayata geçirdik.

Yüksek teknolojiye sahip tesis ve bina üretme kapasitesiyle iş dünyamıza değer katma misyonuyla hizmet vermeye başlayan Bursa Kalkınma AŞ, yeni sanayi devriminin sembolü olarak ülkemize kazandırdığımız TEKNOSAB başta olmak üzere, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) ve Kirazlıyayla Yaşam Boyu Eğitim Merkezi gibi dev ölçekli projelerdeki rolüyle vizyonunu sergiledi.

Odamızın iştiraki olan ve bünyemizdeki mühendislik, müşavirlik ve proje yönetim hizmetlerini geliştirme amacı taşıyan Bursa Kalkınma AŞ, TOBB ile işbirliğinde kentimize kazandıracağımız Camii ve İmam Hatip Lisesi projelerimizin inşa süreçlerinde de kabiliyetini ortaya koyacaktır.

BTSO olarak Kalkınma AŞ ile birlikte gerçekleştireceğimiz projeler, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinde en önemli itici güç olmayı sürdürecektir.

İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı